Етика

etika

М. К. Ешер Циклічна межа IV або Янголи та дияволи, 1960

Опис дисципліни.
Здатність діяти на основі етичних міркувань, чинити відповідально та громадянські свідомо, позитивно ставитися до несхожості та інших культур є важливими загальними компетентностями, якими студенти мають оволодіти протягом навчання. Ці компетентності активно розвиваються в межах курсу «Етика», який поділений на три модулі.

Перший – присвячений знайомству з основами етики. Ви дізнаєтесь про походження слова «етика», чому це філософська наука, актуальні проблеми етики, познайомитесь з історією етичних вчень та специфікою української етичної думки, а також поміркуєте над тим, що таке добро та зло, справедливість, совість, обов’язок тощо.

Другий модуль присвячений проявам моралі у діяльності людини. У його межах ви дізнаєтесь про походження моралі, її значення як регулятора поведінки людини, обміркуєте проблеми вибору, моральної свободи, відповідальності, про толерантність та її межі, значення моральних цінностей в житті людини. Ви будете досліджувати такі явища, як товаришування, дружба та любов.

Третій модуль присвячений основам професійної, зокрема педагогічної етики. Курс дає змогу студентам не лише дослідити історію та теорію всіх цих філософських проблем, а й сформувати та викласти свої власні погляди на них.

Курс буде цікавий всім, хто замислюється над питаннями добра і зла, здійснення морального вибору, відповідальної, морально виваженої поведінки, моральними проблемами спілкування та гідної соціальної взаємодії і співпраці з іншими. По закінченню курсу ви матимете уявлення про професійну етичну поведінку та професійні, зокрема педагогічний, етичні кодекси.

Викладачі: Грицаєнко П.М., Магеря О.П.Савранська Н.О., Скрипнікова С.В., Шульга Т.Ю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *