Андрущенко Тетяна Іванівна

AndruschenkoДоктор філософських наук, професор,                                 завідувач кафедри етики та естетики
НПУ імені М.П.Драгоманова,
заслужений працівник культури України,
Здобула історичну освіту у Київському педагогічному інституті імені М.О.Горького (нині НПУ імені М.П.Драгоманова). Після закінчення вузу розпочала роботу у Національному музеї Тараса Шевченка у якості наукового співробітника, пройшовши всі посадові сходинки, була призначена заступником генерального директора з наукової роботи.

Сфера наукових інтересів представлена багатьма доробками з проблем української культури, образотворчого мистецтва, шевченкознавства, музеєзнавства, філософії мистецтва та естетики. У 1998 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Українська культурна традиція та її роль у формуванні світоглядних орієнтацій сучасної молоді (соціально-філософський аналіз на матеріалах творчості Тараса Шевченка)». У цьому ж році була запрошена працювати на посаду доцента кафедри суспільних наук Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, де на високому професійному рівні викладає і по сьогодні курси естетики та філософії мистецтва.

Має понад 100 наукових праць з проблем філософії культури та естетики, наукових коментарів до академічних видань з питань шевченкознавства та української культури. Є автором статей та співупорядником 8-го тому Повного Академічного видання творів Т.Шевченка у 12 тт., статей до «Шевченківської енциклопедії» (Інститут літератури імені Т.Шевченка НАН України), енциклопедії «Український Петербург» (Київський національний університет імені Т. Шевченка), автором наукових коментарів та упорядник альбому «Національний музей Тараса Шевченка», аудіо-відео альбому «Митці України Тарасові Шевченку» (Київ, 2004) та перевидання монографії «Антонович Д.В. «Шевченко-маляр» (Київ, 2004), працювала над трьома виданнями «Кобзарів»                  Т. Шевченка: для масового читача з ілюстраціями вітчизняних художників, подарункового видання, ілюстрованого малярськими творами Т. Шевченка, та факсимільного «Кобзаря» з ілюстраціями В. Седляра. Постійно друкується в літературно-мистецьких журналах та наукових збірниках, періодичній пресі, виступає на радіо і телебаченні.

З 2005 року працювала спочатку доцентом, пізніше – в.о. професора кафедри філософії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, де було підготовлено і успішно захищено у Львівському національному університеті імені Івана Франка докторську дисертацію на тему «Естетичне як соціокультурний феномен (філософсько-історичний аналіз)».

У жовтні 2008 року Андрущенко Тетяна Іванівна очолила кафедру етики та естетики Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *