Художній стиль

konov-monoОпис дисципліни.
Дисципліна за вибором студента «Художній стиль»
Що примушує художника створювати фантастичні або натуралістичні образи, надавати перевагу плавним або ламаним лініям? Чому мистецтво однієї епохи тяжіє до стриманої норми, а іншої – до надмірної декоративності та «творчих дивацтв»?

Курс дозволяє ґрунтовно ознайомитися із стилем як інструментом естетичного аналізу. Формуються навички осмислення, тлумачення творчості за допомогою таких понять: домінанти стилю (матеріальні, формальні, змістовні), канон, манера, великий стиль, художня епоха, мистецький напрямок тощо. Можливі «польові дослідження» на виставках, літературних читаннях, у музеях.

Сьогодні поняття стилю використовується у культурології, психології, соціології, мистецтвознавстві, біології та багатьох інших науках. Стиль присутній у будь-якій сфері культури, що дозволяє говорити про стилі життя, наукового дослідження, господарювання тощо. Стиль можна виявити й поза культурою – в природі.

Поняття стилю містить потужний евристичний потенціал, стиль є ланкою, яка здатна зв’язати гуманітарне й науково-технічне мислення. Засвоєння матеріалів курсу «Художній стиль» сприяє не тільки професійному становленню майбутнього фахівця, але й особистісному зростанню.

Викладач: Коннов О.Ф. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *